Szlak Warszewski


Krótki szlak spacerowy przez dzielnice Szczecina położone w południowej części Wzgórz Warszewskich, skąd rozciągają się malownicze widoki na śródmieście Szczecina i port nad Odrą. W końcowym odcinku głęboka dolina Warszowca.

The route, direction:


0 m / 0 min

Pętla Las Arkoński

Szlak rozpoczyna swój bieg przy pętli Las Arkoński tramwaju linii 3 oraz przy przystankach Las Arkoński atobusów linii 80 i 525.
0 m / 0 min

Skrzyżowanie szlaków

W miejscu początku szlaku niebieskiego również zaczynają się szlaki żółty, czerwony oraz zielony. Szlak żółty odchodzi wzdłuż ulicy Arkońskiej, szlak zielony po 50 metrach odchodzi w lewo a szlak czerwony biegnie razem ze szlakiem niebieskim.
450 m / 7 min

Skrzyżowanie szlaków

Szlak czerwony odchodzi w lewo.
500 m / 8 min

Brak oznaczeń

Brak oznaczeń szlaku. Po prawej stronie mijamy wejście na ulice Podleśną zagrodzone szlabanem. Poruszamy się pod górke wzdłuż płotów budynków mieszkalnych. Po 100 metrach wychodzimy na ulicę Świerkową.
800 m / 13 min

Brak oznaczeń

Brak oznaczenia skrętu szlaku. Na skrzyżowaniu ulic Podleśnej z Chorzowską skręcamy w prawo. Kontyynujemy przez 250 metrów poczym skręcamy w lewo w leśną drogę. Przechodzimy koło szlabanu.
1.5 km / 23 min

Górka

Strome podejście.
1.6 km / 24 min

Brak oznaczeń

Wychodzimy na ulicę Ks Jana Dzierżonia, skręcamy w lewo.
1.7 km / 25 min

Brak oznaczeń

Na skrzyżowaniu ulic Ks Jana Dzierżonia z Perlistą, skręcamy w prawo. Kontynuujemy ulica Perlistą przez 600 metrów, aż do ulicy Szwedzkiej.
2.5 km / 37 min

Park przy ulicy Duńskiej

Przechodzimy przez park przy ulicy Duńskiej w którym napotykamy na poniemieckie grobowce.
2.6 km / 38 min

Skrzyżowanie szlaków

Z lewej strony dochodzi szlak czarny.
2.9 km / 43 min

Kościół pw. św. Antoniego Padewskiego

Po lewej stronie mijamy Kościół pw. Św. Antoniego Padewskiego.
3 km / 45 min

Skrzyżowanie szlaków

Koniec szlaku czarnego, początek szlaku żółtego przy budynku Szczecińska 12, na przeciw przystanku Warszewo Kościół linii 57 oraz 522.
3.1 km / 46 min

Brak oznaczeń

Brak oznaczenia skrętu szlaku. Na skrzyżowaniu ulic Rostockiej z Łączną skręcamy w lewo. Kontynuujemy ulicą Łączną przez 1.5 km.
3.7 km / 55 min

Punkt widokowy

Po prawej stronie mijamy Miejsce Widokowe Odolany
4 km / 1h

Dęby

Z prawej strony drogi parę pokażnych dębów oraz widok na mały staw w dole.
0 m / 0 min

Pętla Ludowa

Szlak zaczyna swój bieg na pętli Ludowa tramwajów linii 6 i 11 oraz linii autobusowych 53, 67, 69, 525, 526. Za pętlą Ludowa skręcamy w lewo, kontynuujemy ulicą Ludową w stronę ulicy Szymona Konarskiego.
400 m / 6 min

Brak oznaczeń

Po zejściu z ulicy Szymona Konarskiego, poruszamy sie po drogach nieutwardzonych. W lewo odchodzi ulica Ks. Wacława Blizińskiego. Trafiamy na rowidlenie dróg na którym obieramy środkową drogę. Kontynuując po prawej stronie mijamy długie betonowe schody.
1 km / 15 min

Brak oznaczeń

Idac droga szutrową po prawej stronie mamy odrody działkowe, po lewej plac budowlany. Kontynuujemy na wprost wchodząc na droge asfaltową, ulica Żelazna.
1.4 km / 21 min

Brak oznaczeń

Brak oznaczenia skrętu szlaku. Na skrzyżowaniu ulic Studziennej z Hożą, skręcamy w lewo. Kierujemy się pod górę w stronę przystanku Studzienna II lini autobusowych A oraz 523.
2.9 km / 44 min

Brak oznaczeń

Poruszamy się ulicą Hożą aż do jej przedłuzenia ulicy Łącznej.
3.3 km / 50 min

Dęby

po lewej stronie mijamy parę okazałych dębów. Za dębami mały staw w dole.
3.6 km / 54 min

Punkt widokowy

Po lewej stronie mijamy Miejsce Widokowe Odolany.
szlak_warszewski_01.jpg szlak_warszewski_02.jpg szlak_warszewski_03.jpg szlak_warszewski_04.jpg szlak_warszewski_05.jpg szlak_warszewski_06.jpg szlak_warszewski_07.jpg

Gallery - pictures and panoramas